PRIČAMO PRIČU...

Ovdje možete pisati i o "novim" mudrostima, izrekama...
i ostalo sve vezano za naš jezik

Re: PRIČAMO PRIČU...

PostPostao/la Azra dana 17 srp 2008, 06:14

Vidim ja da se vi ibretite što ga ne šće Hasna. Al i Latif se bio oblijenio. Pa i bi je zaprosio, i ne bi. E ne šće Hasna više čekati , već se udade za Ibru. Bilo je Latifu zorli isprva. Činilo mu se da će mu srce prepući. Sve tako devera dok iduće jeseni nije sčolio Ismiju. Mlada, lijepa i obrazli cura. Ni znao nije da je stasala iz keve u djevojku. Dok je gledao kako komi kukuruze pomislio je da neće sa njom oklijevati ko sa Hasnom. Usudio se zapjevati joj
,,Mala moja, puška te ubila,
što ne rekneš, bi li moja bila..."
GOSPODE, EVO NA SEDZDU TI PADAM...
Azra
Student

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

PostPostao/la hanka dana 17 srp 2008, 19:35

Vazdan prebirah po glavi dok mi nadodje da je ismija Muzaferova, aman kad uzraste...Danas priupitah malog Hamzu kako mu komsiluk, a on ko da jedva doceka da nekom istrese sve sto zna:
" U Latifa lijepa mlada, jutros sam je gledo kako riba basamke- zute se ko vosak. Uvrh verande prostrla naku mavenu serdzadu pa ona i Latif tu piju kahvu i sve nesta sapcu...
Dvatriput viknuh Latifa dok mi se odazva.Nesto bi mu kazo, a stid me mlade. Ceko sam dok se Latif popne nugore kod babinog trapa da izvadi kumpjera i onda mu kazah sta sam cuo od Hadzinice,dok se s mojom majkom sasaptavala na sokaku. Hadzinica veli da je Hasna sina rodila i nadjenuli mu ime Latif."
hanka
Student

PostPostao/la Azra dana 18 ruj 2008, 06:24

,,Gledaj pametnija posla, Hamza. Hasna sebi sina rodila, sebi i Ibri. Moj Hmaza, bilo pa proslo. Ja eno imam sebi nevjestu, bolju od Hasne. Jes' , jes' bolju! Butum selo mislilo ja cu zijaniti za njom, a ja evo sebi nadjoh srecu. Dade Bog i meni lahnu. Nek joj sin bude zdrav i ziv, a vala mu je i lijepo ime dala."
,,Dobro Latife, Hadzinica veli -ko li ce prvi Ltifu kazati - pa ja poletio......."
,, Nije to meni za mostuluka. Ugrabi ti mostuluk kad meni moja Ismija rodi sina."
,,Hajde onda, odoh i ja"
,,Hajde Hamza i hairli ti bilo"
Dok je Hamza zamicao preko sela, Latif je naslonjen na musmulu vise kuce govorio, ali da ga niko ne cuje ,,Eh , cuj Latif?! Vala ti je sad zabadava, kolko god ga zvala mene neces dozvati."
Azra
Student

PostPostao/la Azra dana 05 lis 2008, 06:56

Dok se ko nakani da nam jos sta isprica u ovoj prici u Hasne ce Latif prohodati. Vec je propuzo i u dubku stoji........
Azra
Student

PostPostao/la hanka dana 05 lis 2008, 22:54

Hamza rece da se svako o svom jadu zadevero, a opet se butum selo ibreti : sto Hasna nadjenu sinu Latifovo ime,
sto ode za Ibru, sto nesce Latifa???? Hamzina majka osula dva poluvera da oplete priglavke ko u Ismije, kaze donijela plaho lijepu mustru u ruhu...Vole Ismiju, blage je naravi, upitna i nagodna...
hanka
Student

PostPostao/la hanka dana 02 tra 2010, 22:11

Rekose mi nekidan da je Hasna plaho hasta, :cry:
hanka
Student

PostPostao/la senada dana 03 tra 2010, 21:09

More biti, ovo je nešto zašlo u za'nji vakat...
senada
Rasturam

Country: Bosnia and Herzegowina (ba)

Prethodna

Natrag na STARE RIJEČI, IZREKE...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.